oferty pracy Kielce

Komu praca w Kielcach, a komu nie…

Kielce szczycą się rekordowo niskim bezrobociem. Jest ono ogólnie bardzo niskie także w całym województwie świętokrzyskim. Częściowo jest to spowodowane otwarciem się nowych podmiotów gospodarczych, które przyjęły do pracy wielu mieszkańców. Druga strona medalu nie wygląda już tak kolorowo. Niższe bezrobocie to także wynik bardzo dużej migracji ludności. Ostatnie lata wykazują, że Kielce opuszcza bardzo wielu, zwłaszcza młodych ludzi w poszukiwaniu lepszych perspektyw pracy i życia. Jednak jak każdy rynek pracy panują tutaj dwie rozbieżne klasyfikacje dla określonych zawodów, które dzielimy na deficytowe oraz nadwyżkowe.

Lista zawodów deficytowych

Administratorzy stron internetowych, betoniarze i zbrojarze, blacharze i lakiernicy samochodowi, cieśle i stolarze budowlani cukiernicy, elektromechanicy i elektromonterzy, fryzjerzy, graficy komputerowi, inżynierowie mechanicy, kelnerzy i barmani, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, kierownicy ds. produkcji, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, kucharze, lakiernicy, lekarze, masarze i przetwórcy ryb, mechanicy maszyn i urządzeń, mechanicy pojazdów samochodowych, operatorzy obrabiarek skrawających, piekarze, pielęgniarki i położne, pracownicy ds. finansowo‐księgowych ze znajomością języków obcych, projektanci i administratorzy baz danych, programiści, przedstawiciele handlowi, robotnicy obróbki drewna i stolarze, samodzielni księgowi, spawacze, specjaliści ds. finansowych, specjaliści ds. organizacji produkcji, specjaliści ds. PR, reklamy, marketingu i sprzedaży, specjaliści ds. rynku nieruchomości, szefowie kuchni, ślusarze, technicy elektrycy, technicy mechanicy.

Lista zawodów nadwyżkowych

Bibliotekoznawcy, bibliotekarze i specjaliści informacji naukowej, biolodzy, biotechnolodzy, biochemicy, ceramicy i rzemieślnicy obróbki szkła, dziennikarze i redaktorzy, ekonomiści, filolodzy i tłumacze, filozofowie, historycy, politolodzy i kulturoznawcy, geodeci i kartografowie, inżynierowie chemicy i chemicy, inżynierowie inżynierii środowiska, meteorolodzy, geolodzy, geografowie, nauczyciele nauczania początkowego, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, obuwnicy, operatorzy aparatury medycznej, pedagodzy, plastycy, dekoratorzy wnętrz i konserwatorzy zabytków, posadzkarze, pracownicy administracyjni i biurowi, pracownicy biur podróży i organizatorzy obsługi turystycznej, pracownicy ds. ochrony środowiska i BHP, pracownicy poczty, pracownicy przetwórstwa spożywczego, pracownicy służb mundurowych, pracownicy socjalni, socjolodzy i specjaliści ds. badań społeczno‐ekonomicznych, specjaliści rolnictwa i leśnictwa, specjaliści technologii żywności i żywienia, specjaliści telekomunikacji, technicy budownictwa.

Wyraź swoją opinię