inwestuj w Kielcach

Kielce – świetna inwestycja

Kielce jako stolica województwa świętokrzyskiego zamieszkałe są przez 1,3 miliona osób to świetne miejsce pod kolejne inwestycje oraz rozwój rynku pracy. W mieście znajduje się blisko 30 tysięcy firm, z czego ponad 200 to średnie i duże przedsiębiorstwa. W Kielcach około 30 tysięcy populacji stanowią studenci, którzy wybierają głównie kierunki techniczne, informatyczne ekonomiczno-finansowe. Stanowi to także o potencjale miasta w perspektywie inwestycyjnej.

Kapitał

Miasto położone jest także pomiędzy ważnym szlakiem komunikacyjnym o znaczeniu międzynarodowym. W Kielcach wspiera się przedsiębiorczość. Podejmowane są tutaj nowe inwestycje i inicjatywy. Miasto przygotowuje wiele powierzchni biurowych, które są atrakcyjne zarówno lokalizacyjnie, jak i cenowo. Kielce są także konkurencyjne, jeśli chodzi o koszty zatrudnienia. Miesięczna płaca w sektorze przedsiębiorstw to około 3 600 zł brutto. Relatywnie niskie koszty pracy są także ważnym aspektem inwestycyjnym, biorąc pod uwagę całościowe koszty dużych i średnich przedsiębiorstw. Choć jest to sytuacja, która dla pracowników nie jest idealna, to nie odstrasza ich od podjęcia pracy, a inwestorów do kolejnych planów rozwoju wręcz zachęca.

Zaplecze

Kapitał naukowo-badawczy, zwłaszcza w sferze IT przyciąga coraz większą rzeszę kandydatów chętnych do podjęcia nauki i poszukiwania pracy na miejscu. To jest także impulsem dla przedsiębiorstw, że w Kielcach jest bardzo dobre zaplecze specjalistyczne, co w równie mocnym stopniu sprzyja inwestycjom. Władze miasta rozbudowują zaplecze, które czeka na inwestorów.

Wizerunek

Budowanie pozytywnego wizerunku na arenie międzynarodowej, nowe plany rozwoju infrastruktury przyjaznej dla biznesu, modernizacja terenów, przemysłu i gospodarki. To wszystko ma zachęcić do postrzegania Kielc jako miejsca, gdzie warto inwestować. Kielce to także miasto, w którym miło i przyjemnie można odpocząć od trosk dnia codziennego. Jest to także istotny element całości postrzegania miasta w oczach inwestorów. Pozyskane fundusze europejskie pozwoliły w znacznym stopniu na modernizację miasta, a przed Kielcami jeszcze szereg nowych inwestycji. Wsparcie przedsiębiorczych mieszkańców miasta ze strony budżetu miasta i coraz większa liczba działalności gospodarczych świadczą o potencjale inwestycyjnych Kielc dla każdego, dużego i małego przedsiębiorcy.

Wyraź swoją opinię