nauka języków obcych

Szlifowanie języków obcych – dlaczego warto?

Każdy już wie, że studia to często za mało, by zdobyć ciekawą pracę w Kielcach. Pracodawcy zwracają uwagę na wykształcenie, ale liczą się też kompetencje cyfrowe i lingwistyczne. Niestety, lektoraty prowadzane na studiach, nie zawsze dają praktyczne umiejętności. Nauka w dużych grupach nie jest najlepszym pomysłem – brakuje wtedy indywidualnego podejścia, a poziom słuchaczy jest bardzo zróżnicowany.

W jakich zawodach języki obce są obowiązkowe?

  • Angielski jest jednym z podstawowych wymogów w przypadku osób, które szukają zatrudnienia w sektorze IT. Mowa m.in. o programistach, testerach oprogramowania czy analitykach.
  • Języki obce przydają się również w logistyce oraz w finansach i księgowości.
  • Jeśli aplikujesz na oferty pracy w Kielcach w międzynarodowych firmach, to nie powinieneś być zaskoczony, jeżeli rekruter będzie chciał przejść na język obcy. Znajomości angielskiego często oczekuje się od marketing managerów, team leaderów, sekretarek, recepcjonistek, reprezentantów handlowych czy architektów.

Top języki, czyli czego warto się uczyć?

Czy tylko angielski się liczy? Oczywiście, że nie. Inne języki, które również są przydatne z punktu widzenia rynku pracy, to niemiecki, hiszpański, rosyjski oraz francuski. Coraz częściej można się też natknąć na oferty dla osób ze znajomością czeskiego, słowackiego czy węgierskiego.

Korzyści dla pracownika

  • Finansowe
    Czy rzeczywiście opłaca się uczyć języków obcych? Jak najbardziej, ponieważ badania potwierdzają, że pracownicy z rozwiniętymi kompetencjami lingwistycznymi zarabiają lepiej niż ich koledzy, którym daleko do poliglotów. Znajomość języków to nie tylko większe możliwości zatrudnienia na miejscu, ale również za granicą. Oczywiście w krajach Europy Zachodniej znajdziesz mnóstwo ofert bez języka, ale są to najsłabiej opłacane zajęcia, w tym głównie praca fizyczna.
  • Niematerialne
    Pamiętajcie, że osoba, która świetnie komunikuje się w języku obcym, poradzi sobie na wakacjach, a także dotrze poprzez sieć internetową do interesujących ją informacji. Dzięki brakowi barier językowych jesteśmy w stanie rozwijać się, poznawać nowe kultury i zawierać inspirujące znajomości.

Wyraź swoją opinię