Kielce

Co nowego w Kielcach?

Logistyka

W mieście inwestorzy realizują duży projekt magazynowy klasy A. Inwestycja powstająca przy drodze ekspresowej S7 i węźle Kielce Południe obejmie dwie hale magazynowe, których łączna powierzchnia ma wynieść w sumie ponad 60 tysięcy metrów kwadratowych. Pierwszy obiekt liczący 23 tysiące m2 oddano w czerwcu, a oddanie drugiego jest planowane w IV kwartale bieżącego roku. Inwestorem jest duża firma będąca właścicielem znanych marek sprzedających m.in. obuwie. Kielecki magazyn posłuży jako baza dla sieci sprzedaży detalicznej i obsługi kanałów e-commerce. W związku z tym mieszkańcy mogą szukać nowych ofert pracy w Kielcach.

Mieszkalnictwo

Kielczanie zainteresowani zakupem nieruchomości w nowym budownictwie mają spory wybór. Budynki wielorodzinne powstały m.in. na Baranówku oraz w rejonie ulicy Klonowej. Mieszkania mają zróżnicowaną powierzchnię. Można wybrać na przykład kawalerkę lub 100-metrowy apartament. Osoby decydujące się na nabycie mieszkania w nowoczesnym budownictwie mogą wykupić również komórki lokatorskie oraz podziemny garaż.

Inwestycje drogowe

Mieszkańcom Kielc nie powinna umknąć informacja na temat remontu skrzyżowania w rejonie ulic: Warszawskiej, Jesionowej i Świętokrzyskiej. Prace rozpoczęte w lipcu 2019 roku obejmują m.in. frezowanie nawierzchni i naprawę studzienek. W związku z tym przeprowadzono zmiany w organizacji ruchu drogowego oraz objazdy środków komunikacji miejskiej.

Działka dla NFZ

Wybrano działkę pod nową siedzibę Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Realizacja inwestycji wartej 50 milionów złotych rozpocznie się w 2020 roku.

Klub Seniora

Ma powstać na osiedlu Barwinek w miejscu dość nowego placu zabaw. W związku z tym powstaje wiele kontrowersji. Nie brakuje krytyków tego pomysłu. Mieszkańcy Kielc zgodnie twierdzą, że Klub Seniora jest potrzebny, ale proponują, by znalazł się on na przykład w rejonie ulic Wapiennikowej i Starowapiennikowej. Póki co, zdania dotyczące lokalizacji klubu są mocno podzielone.

Wyraź swoją opinię