nowe inwestycje w Kielcach

Nowe inwestycje odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie

W Kieleckim Parku Technologicznym rozbudowują się istniejące już firmy. Tempo przemian oraz zapotrzebowanie, jakie wysuwa rynek pracy, predestynuje do podjęcia poszerzenia oddziałów istniejących w ramach struktury. Nowe hale, to także nowe miejsca pracy w Kielcach, na które zdecydowanie liczą mieszkańcy miasta.

Kielecki Park Technologiczny w tym roku obchodzi 10 urodziny. Najbliższe plany inwestycyjne to budowa największego w Europie Środkowo-Wschodniej inkubatora technologicznego.

Park wspiera młodych przedsiębiorców i stawia przede wszystkim na start-upy. Założeniem parku technologicznego jest stworzenie miejsca przyjaznego biznesowi, gdzie wszystkie usługi będą dostępne na wyciągnięcie ręki. To miejsce o wielu funkcjach i różnych aktywnościach gospodarczych. To także miejsce samowystarczalne, aby nie trzeba było wyjeżdżać w poszukiwaniu interesujących usług, a mieć je wszystkie na miejscu i móc swobodnie działać w ramach wolnego rynku.

Ostatnie miesiące przyniosły wiele nowych pomysłów inwestycyjnych zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Pomysłów było ponad 800. 60 z nich udało się uzyskać wsparcie merytoryczne, 32 dostało dofinansowanie w wysokości 1 mln zł każdy. Aktualnie w celu wsparcia inwestycji wydano już prawie 5 mln euro, jednak trwają dalsze prace nad pozyskaniem kolejnych środków z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia w wysokości 280 mln zł. Założenie jest takie, że do 2024 zostaną wydane wszystkie pozyskane środki.

Nowa inwestycja, nowy budynek, a w zasadzie nowy inkubator, który zasili szeregi Kieleckiego Parku Technologicznego, będzie największą inwestycją tego typu na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. 14 tys. m2 zajmie powierzchnię budynku, który gotowy będzie w 2021 roku.

Nowoczesna powierzchnia biurowa powstająca w parku to połączenie nowoczesnej sali konferencyjnej, coworkingowej, mentoringowej, zaplecze laboratoryjne i socjalne ze strefą sportowo-rekreacyjną. Dofinansowanie z unii wyniesie 85 mln zł, a budowa ma ruszyć na przełomie 2018/19. Kolejne plany dotyczą budowy inkubatora logistycznego, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie rosnących w siłę start-upów.

Wyraź swoją opinię