kiedy szukać nowej pracy

Kiedy szukać nowej pracy? Czyli 6 powodów, by odejść z firmy

Bezrobocie w kraju od bardzo dawna nie było tak niskie, a to oznacza, że właśnie teraz nastąpił dobry moment dla wielu osób, które latami bez efektu szukały dobrej pracy w Kielcach. Jeżeli jesteś zatrudniony, ale wahasz się, czy zostać czy nie, to musisz dokładnie przeanalizować sytuację. Oto powody, dla których zmiana pracy wydaje się oczywista:

1. Brak perspektyw
Firma nie daje możliwości rozwoju. Pracownicy nie biorą udziału w szkoleniach, targach, czy innych wydarzeniach branżowych. Szef nie próbuje zatrzymywać najlepszych pracowników, a podwyżki i awanse nie są przyznawane sprawiedliwie.

2. Kiepska atmosfera w zespole
Trudności w komunikacji ze współpracownikami oraz przełożonym to poważny problem. Może to sparaliżować pracę całego zespołu, a ponadto wpływa to też negatywnie na zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników.

3. Rutyna

Osoby, które od dawna przestały się rozwijać, a praca je zaczęła po prostu nudzić, są narażone na wypalenie zawodowe. Poza tym rutyna często zabija kreatywność, a nowe wyzwania są potrzebne do tego, aby pracownik był efektywny.

4. Nadużycia ze strony pracodawcy
Nie możesz wyegzekwować wynagrodzenia za pracę w ramach nadgodzin? A może nie płacą Ci za pracę w weekendy? Wypłaty wciąż się spóźniają? Szef nie chce Ci udzielić urlopu? Jeśli w firmie pojawiają się tego typu problemy, to lepiej zacząć przeglądać oferty pracy w Kielcach i szybko uciekać od tego pracodawcy.

5. Mobbing
To zjawisko polega m.in. na krytykowaniu, ośmieszaniu i umniejszaniu czyiś kompetencji. Osoba mobbująca może przyjąć taktykę zastraszania, poniżania lub utrudniania wykonywania pracy. Mobbing może mieć bardzo poważne skutki, a brak walki z tą praktyką, oznacza przyzwolenie na tego typu działania.

6. Zła kondycja firmy
Jeśli od dawna słyszysz o tym, że poszczególne oddziały są zamykane, w firmie mówi się o zwolnieniach grupowych, a rotacja pracowników jest coraz większa, to prawdopodobnie dzieje się coś złego. Bardzo niepokojącym sygnałem są wszelkie nieprawidłowości w zakresie wypłacania pensji. Warto być czujnym również w chwili, gdy firma ma zostać przejęta przez większą, bardziej wpływową organizację.

Wyraź swoją opinię