studiuj w Kielcach

Co czeka na studenta w Kielcach?

W Kielcach jest 11 uczelni wyższych, z czego dwie uczelnie to rodzime kieleckie wytwory, natomiast jedna z nich jest filią zamiejscową. Pozostałe z nich to uczelnie prywatne.

Kieleckie uczelnie

Uczelnie publiczne: Politechnika Świętokrzyska, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (ośrodek zamiejscowy), Uniwersytet Jana Kochanowskiego.
Uczelnie prywatne: Społeczna Akademia Nauk (ośrodek zamiejscowy), Staropolska Szkoła Wyższa, Świętokrzyska Szkoła Wyższa, Wszechnica Świętokrzyska, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej, Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego, Wyższa Szkoła Technik Komputerowych i Telekomunikacji.

Akademicko

Czy Kielce są miastem akademickim? Zdecydowanie do tego dążą. Dla niektórych są od zawsze. Można śmiało powiedzieć, że ze względu na ilość uczelni w mieście jest to ośrodek szkolnictwa wyższego zdecydowanie.

Rynek pracy

Jak większość studentów, ci kieleccy także chcą rozpocząć swoją przygodę na rynku pracy, będąc jeszcze w świecie studenckiego życia. Lokalne uczelnie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom studentów i organizują różnorodne spotkania, programy i projekty, które rozwinąć nutkę przedsiębiorczości w kieleckich żakach, tak, aby byli oni w stanie na własną rękę rozkręcić swój wymarzony biznes. Dzięki temu studenci mają niepowtarzalną szansę porozmawiać z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy udzielą im rad pomocnych w założeniu, rozwoju i prowadzeniu własnego biznesu. Dzięki takim inicjatywom studenci mogą także poszukać odpowiednich dla siebie staży lub pracy, którą da się połączyć ze studniami. Zawsze pozostaje opcja zatrudnienia się w gastronomicznych punktach lub w galerii handlowej. Każda praca na etapie studiów jest dobra.

Wyraź swoją opinię