wsparcie przedsiębiorczości

Biznes Factory – inwestycja służąca wsparciu przedsiębiorczości

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii będzie realizować projekt o nazwie „Biznes Factory – Profesjonalne usługi Instytucji Otoczenia Biznesu dla przedsiębiorstw”. Przedsięwzięcie ma na celu stworzenie centrum wparcia dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw na terenie województwa świętokrzyskiego. Inicjatywa jest finansowana ze środków unijnych, a wysokość wsparcia to prawie 10 milionów złotych. Wartość całego projektu wynosi 13,7 miliona złotych. Prace mają rozpocząć się w 2019 roku, a zakończyć w 2020.

Biznes Factory ma stanowić kompleksowe centrum integracji środowisk biznesowych w Kielcach. Inwestycja obejmuje kilka nowoczesnych przestrzeni. Znajdą się tam HUB Usług dla Biznesu oraz instytucje i organizacje wspierające MŚP. Przewiduje się, że na terenie obiektu ma znaleźć się też coworking Manufaktura i kilka sal szkoleniowych.

Projekt obejmuje również prowadzenie działalności w ramach inkubacji przedsiębiorstw, doradztwo dla nowo powstałych firm, usług prawnych, księgowych oraz szkoleniowych. Tego typu inwestycja w Kielcach stworzy świetne warunki dla start-upów oraz dla rozwoju coachingu.

Nowoczesna infrastruktura ma wspomóc integrację lokalnych instytucji i firm oraz przyczynić się do wzrostu przedsiębiorczości w regionie. Nowy budynek stanie się siedzibą dla Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego, a także dla Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego.

Tego rodzaju inwestycja to szansa dla lokalnych przedsiębiorców i osób, które mają pomysły na własny biznes. Realizacja takiego projektu to z pewnością nowe miejsca pracy w Kielcach.

Wyraź swoją opinię