przegląd najciekawszych inwestycji

Przegląd najciekawszych inwestycji

W Kielcach wiele się dzieje, zarówno w dziedzinie inwestycji drogowych, jak i budowlanych. Miasto przewiduje również wydatki na kulturę. Oto wybrane inwestycje, które zasługują na uwagę:

  • Ścieżki rowerowe

Projekt wyceniono na 10 milinów złotych. W pierwszej fazie miasto musi zająć się wykupem gruntów od prywatnych osób. Pomysł budowy ścieżek jest związany z realizacją programu zrównoważonej mobilności miejskiej.

  • Wsparcie dla kieleckich teatrów

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało dotacje dla Teatru im. Stefana Żeromskiego oraz dla Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Dofinansowanie w wysokości 175 tysięcy złotych, tym samym zdobył Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Celem projektu jest wsparcie młodych artystów, a także pobudzenie międzynarodowej współpracy w zakresie kultury i sztuki.

  • Farma fotowoltaiczna

Wzdłuż nowo wybudowanej ulicy Pileckiego, będzie się znajdować ponad 300 paneli słonecznych. Inwestycja sprawi, że pobliska kotłownia, która obsługuje osiedle Kochanowskiego, Barwinek i Ściegiennego, zacznie korzystać na produkcji ciepła z energii słonecznej. Koszty tej inwestycji zwrócą się dopiero po kilku latach, ale latem farma da radę samodzielnie pokryć zapotrzebowanie kotłowni na energię elektryczną.

  • Remont dworca

Modernizacja dawnego dworca autobusowego posuwa się w zaskakująco szybkim tempie. Za postępy w pracach budowlanych odpowiedzialna jest między innymi sprzyjająca pogoda.

W Kielcach mówi się teraz sporo na temat boomu budowlanego. Remonty dróg oraz budowa nowych mieszkań, czynią miasto coraz bardziej konkurencyjnym, a mieszkańcom żyje się po prostu wygodniej. Pamiętajmy, że dopóki działa wielu inwestorów, to nie zabraknie ofert pracy w Kielcach, zarówno dla fachowców, jak i dla specjalistów.

Wyraź swoją opinię