Rozrywka w Kielcach

Rozrywka w Kielcach

Imprezy cykliczne i kultura

Kielce to centrum regionu, w którym doświadczymy moc atrakcji. To właśnie tutaj odbywa się najwięcej koncertów, wystaw i spektakli. Mieszkańców i przyjezdnych szczególnie interesują imprezy cykliczne. Na terenie Kielc odbywają się liczne festiwale, w tym m.in. festiwal muzyki elektronicznej, festiwal muzyki jazzowej, festiwal muzyki i sztuki alternatywnej oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej. Duże zainteresowanie wzbudzają także festiwale filmowe (przegląd filmów dokumentalnych) i teatralne. W Kielcach odbywa się również festiwal tańca oraz pokazy mody.

Oprócz tego w Kielcach działają oczywiście kina, teatry (w tym teatry offowe), a także chóry i filharmonia. Rozrywek dostarczają również domy kultury (m.in. Kieleckie Centrum Kultury i Młodzieżowy Dom Kultury) i Domy Środowisk Twórczych. Wielu turystów odwiedza kieleckie muzea w tym Muzeum Narodowe w Kielcach, Muzeum Geologiczne, Muzeum Wsi Kieleckiej, Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego czy Muzeum Zabawy i Zabawek. Osoby, które pierwszy raz odwiedzają Kielce, bez dwóch zdań powinny zobaczyć deptak, średniowieczny rynek, Plac Artystów oraz Pałac Biskupów Krakowskich.

Szlaki turystyczne

Kielce przecinają liczne szlaki rowerowe i spacerowe, a część miasta zajmuje Chęcińsko-Kielecki Park Krajobrazowy oraz Kielecki Obszar Chronionego Krajobrazu. Warto wspomnieć, że w obszarze Kielc znajduje się pięć rezerwatów przyrody (m.in. rezerwat przyrody Kadzielnia i rezerwat przyrody Karczówka). Jak widać, warunki dla fanów sportu i rekreacji są idealne. W okolicach Kielc można znaleźć również szlaki narciarskie.

Miasto studenckie

Kielce to miasto dynamiczne, nowoczesne i przyjazne studentom. W miejscowości tej działa kilkanaście uczelni wyższych, a do tego biblioteki i akademiki. Studenci mogą bawić się w licznych pubach i klubach muzycznych, a także spędzać czas w klimatycznych kawiarenkach. Do tego pozostają festiwale oraz juwenalia.

Duża liczba instytucji kulturalnych stwarza miejsca pracy w Kielcach dla absolwentów studiów humanistycznych i artystycznych. Perspektywy mają przed sobą również pracownicy z doświadczeniem w sektorze usług oraz osoby, które myślą o biznesie związanym z turystyką, rekreacją lub zakwaterowaniem.

Wyraź swoją opinię